24 Views
2017 Dec 29technology
img
نگاهی دقیق به پروتکل رمزگذاری معروف VPN
 در حوزه تکنولوژی پیشرفته, نرم‌افزار VPN  بطورفزاینده ای توسط انبوه تکنولوژیها مورداستفاده قرار می‌گیرد . این روند اخیراً توسط ISP اجرا می‌شود که سوابق مروری را در ایالات‌متحده  به بالاترین پیشنهادکننده برای تسهیل تبلیغات هدفمند می‌فروشد و بنابراین بر حریم خصوصی کاربران تأثیر می‌گذارد .
با دسترسی به پلتفرم‌های قوی VPN  , کاربران می‌توانند محافظت بیشتری از حریم خصوصی آنلاین خود داشته باشند و از دیگر مزایای آن  مانند سطح بالاتر امنیت بهره‌مند شوند وقتی‌که از WI-Fi استفاده می‌کنند.
ستون‌های اصلی VPN امنیت و حریم خصوصی هستند و این خدمات از یک تونل رمزگذاری شده برای انتقال داده شما به‌صورت آنلاین با بسیاری از مزایا استفاده می‌کنند . هنگام پیکربندی VPN گزینه‌های متعددی برای پروتکل‌های رمزگذاری وجود دارد که می‌تواند مورداستفاده قرار بگیرد و در این میان یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های VPN باز است .
ریشه‌های VPN باز
پروژه VPN باز توسط جیمز یونان در سال 2002 پایه‌گذاری شد . یونان سابقه توسعه نرم‌افزار برای IBM PC اصلی و همچنین تجارت مالی را دارد . او هنوز در این پروژه مشغول به کار است و به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران شرکت و همچنین CTO تکنولوژیهای VPN باز فعالیت می‌کند .
یکی از دلایل محبوبیت VPN این واقعیت است که از تمام سیستم‌های عامل اصلی ازجمله سیستم‌عامل ویندوز دسکتاپ , macOS , Linux و سیستم‌عامل تلفن همراه اندروید و iOS پشتیبانی می‌کند . VPN باز همچنین از سیستم‌عامل‌های کمتر رایج مانند  FreeBSD, QNX و ویندوز تلفن همراه پشتیبانی می‌کند.
امتیاز کلی پروتکل امنیت VPN ارائه امنیت بالاتر و پیشرفت در این زمینه است . ویژگی‌های آن تا رمزگذاری 256-bit از طریق SSL باز کارایی دارد و از یک کتابخانه نرم‌افزاری گسترده برای ارتباطات ایمن در کل شبکه‌ها استفاده می‌کند . SSL باز از رمزگذاری معمولی در حالت کلیدی استاتیک و کلیدهای پیش اشتراکی (PSK) و همچنین امنیت کلیدی عمومی از طریق شناسایی مشتری و سرور پشتیبانی می‌کند . VPN  باز نه‌تنها جدیدترین تکنولوژی امنیتی است بلکه با نرم‌افزارهای ثالث نیز بسیار سازگار است .
در حقیقت VPN های باز تجاری وجود دارند که پروتکل VPN باز را گرفته و آن را به مشتری VPN برای کاربرانشان می‌دهند .
از طرف دیگر فروشندگان VPN باز هم وجود دارند مانند SSL VPN , OpenVPN MI GUI که هردو به‌عنوان نرم‌افزارهای رایگان وجود دارند اگرچه فقط اولی باز است .

TCP و UDP
هنگامی‌که VPN باز برای انتقال داده‌ها استفاده می‌شود می‌تواند از دو پروتکل مختلف استفاده کند : TCP و UDP . پروتکل کنترل انتقال (TCP) بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد و برای قابلیت اطمینان بالا طراحی‌شده است زیرا شامل اصلاح خطا است و به‌عنوان پروتکل stateful شناخته می‌شود . هر بار که بسته‌ای از طریق TCP فرستاده می‌شود فرستنده قبل از فرستادن پاکت بعدی در انتظار تائید می‌ماند اما این وضعیت انتقال  را کند می‌کند  و دارای تأخیرهای طولانی است اگرچه این مسئله متغیر است و بستگی به مکان‌های سرور و مشتری دارد .
پروتکل جایگزین VPN باز می‌تواند از UDP یا پروتکل دیتاگرام کاربر استفاده کند . در اینجا ارتباط بین کامپیوتر و سرور بسیار سریع‌تر و همراه با امنیت است . داده‌ها بدون نیاز به تائید فرستاده می‌شوند و هیچ داده‌ای مجددا ارسال نمی‌شود اگر دریافت نشده باشد . به همین دلیل به آن پروتکل stateless می‌گویند . در این روش تأخیرها بهبودیافته‌اند به همین دلیل UDP برای انتقال فیلم و بازی‌های آنلاین استفاده می‌شود .
مزایای فرعی
استفاده معمول از هر VPN مستلزم حذف کردن فایروال است اعم از اینکه در یک دفتر باشد یا دریک کشور خارجی یک مثال رایج در این زمینه چین با یک فایروال بزرگ است .
همه پروتکل‌های رمزگذاری VPN باز دارای یک مجموعه قوی برای دور زدن بازرسی بسته عمیق (DPI) است که این کشور استفاده می‌کند . DPI یک تکنولوژی نظارتی است که ترافیک عبوری را بررسی می‌کند اما VPN باز می‌تواند برای ترافیک پنهان تعدیل شود.
برخلاف دیگر پروتکل‌های رمزگذاری توانایی دیگر VPN این است که یک منبع باز است . دیگر پروتکل‌های اصلی متعلق به غول‌های اینترنتی ازجمله PPTP و SSTP مایکروسافت و L2TP متعلق به Cisco است .
مزایای VPN باز از داشتن کدگذاری باز منبع  این است که به‌صورت رایگان برای تغییر و توسعه در دسترس است . کل کد منبع برای آخرین نسخه VPN باز , 2.4.4 است ( و همچنین نسخه‌های قدیمی‌تر ) که در سپتامبر 2017 منتشر شد و برای دانلود در دسترس است . کاربران همچنین تشویق می‌شوند تا خطاها را گزارش کنند بنابراین توسعه‌دهندگان می‌توانند کد منبع را بهبود ببخشند و به‌روزرسانی‌های منظمی ایجاد کنند.
Open VPN

پروتکل رمزگذاری