35 Views
2018 Mar 06News
img

دو گوشی جدید سامسونگ اخیرا رونمایی شده اند و تا روزهای آینده به دست صاحبانشان می رسند. S9 و S9 PLUS گوشی هایی هستند که از هر لحاظ خوبند. اما Note 8 که قرار است در ماه های آینده به بازار معرفی بشود، چه ویژگی هایی میتواند داشته باشد که اشکالات S9 و S9 Plus را پوشش دهد و یک گوشی همه چیز تمام به دست ما برسد؟ در ادامه 6 ویژگی که نوت8 می تواند داشته باشد را برمی شماریم:

1. بهبود در عملکرد face ID : 

اسکنر چهره و چشم جدیدترین تکنولوژی سامسونگ برای باز کردن قفل گوشی است که در S9 و S9 Plus بکار گرفته شده است. گوشی  Galaxy S8 نیز این ویژگی را نه به خوبی S9 اما ؛ داشت. اما اسکنر سامسونگ اشکالاتی دارد که ممکن استفاده از آن را سخت کند. اگر چهره خود را در فضایی روشن یا تاریک بر روی گوشی ذخیره کنید، باید تنها در همان شرایط از اسکنر گوشی خود دوباره استفاده کنید. در واقع اسکنر رادیکال سامسونگ، نسبت به اسکنر سه بعدی اپل؛ کارایی کمتری دارد و دقت آن می توانست بهتر باشد. اما با وجود پردازنده ی قوی Qualcomm Snapdragon 845 ، از لحاظ پردازشی مشکلی نیست، تنها کافیست در گوشی نوت 8 ؛ کارایی و الگوریتم تشخیص چهره عوض شود یا بهبود یابد تا شاهد یک اسکن موفق و صحیح باشیم.


2. سنسور اثرانگشت مخفی :

برای اولین بار اسکنرهای اثر انگشت مخفی شده در زیر صفحه نمایش را توسط برند Vivo دیدیم. شایعه بود که سامسونگ نیز از این ویژگی در دو گوشی جدید خود استفاده می کند ؛ اما اینگونه نشد. بنظر می رسد اگر در نوت8 چنین تکنولوژی را ببینیم ، بسیار جذاب باشد.

3. عملکرد بهتر دکمه ی Bixby

دکمه ی Bixby در سامسونگ هیچ گاه کاملا تنظیم پذیر نبوده و تنها کارهای خاصی را انجام می دهد. اگر سامسونگ عملکرد های بیشتر و بهتری را برای این دکمه و شخصی سازی آن در نوت 8 پیشبیینی کند؛ گام بزرگی را در جهت بهبود این گوشی جدید؛ برداشته است.


4. بهبود AR Emojis

ویژگی AR Emojis در سامسونگ آنقدر که باید خوب کار نمی کند. بسیاری از منتقدان و کارشناسانی که از AR Emojis استفاده کردند؛ معتقد بودند که این ویژگی؛ اجزایی مثل پوست، مو و لباس اشخاص را به خوبی تشخیص نمی داد . شبیه سازی خوبی از آن ارائه نمی کرد. اگر الگوریتم های تشخیص و روتوش شدن تصاویر شبیه سازی شده در نوت8 بهبود یافته و دوربین AR نیز در این گوشی تقویت شود، از لحاظ AR Emojis خیال ما راحت خواهد شد.

5. دیافراگم متغیر در هر دو دوربین

S9 و S9 Plus هردو دارای دوربین اصلی با قابلیت تغییر در دریچه ی لنز، می باشد. این ویژگی کمک می کند تا در شرایط وجود نور کافی یا عدم وجود آن، کیفیت عکس دوربین تا حد امکان حفظ شده و عکاسی در شرایط عدم وجود نور کافی، بسیار بهبود یابد. اما این ویژگی تنها در دوربین اصلی این گوشی وجود دارد. اگر نوت 8 در دوربین های جلوی خود نیز این ویژگی را بگنجاند، مزیت فوق العاده ای برای آن می باشد.


6. پرتره های بهتر در عکاسی با دوربین جلو

الگوریتم های نرم افزاری که سامسونگ برای عکاسی در حالت پرتره در S9 و S9 PLUS استفاده کرد به این گوشی این قابلیت را می دهد که رنگ موی افراد را با رنگ پس زمینه تنظیم کند و کیفیت بهتری به آن ببخشد. وجود یک دوربین 2 گانه، ( دوربین دوم برای تشخیص عمق عکس ) می تواند بسیار مفید باشد. 

Samsung

S9

S9 plus

سامسونگ

نوت 8

Note 8