54 Views
2017 Dec 13technology
img

با اسنپدارگون 845 چندین قدم کوچک را یکجا بپیمایید

یکی از محصولاتی که به تازگی وارد بازار شد ، اسنپدراگون 835 بود که در اواخر سال 2016 رونمایی و در اوایل سال 2017 عرضه شد و مصرف باتری گوشی های هوشمند را بهبود بخشید .

به طور کلی ، پردازنده ی مرکزی گوشی ها و صفحه نمایش آن ها بیشترین مصرف باتری را دارند و با تمامی تلاش هایی که صورت گرفته است ، هنوز فاصله ی زیادی با مرحله ی ایده آل دارند .

پردازنده های جدید با هدف بهبود عملکرد گوشی در حوزه های باتری ، دوربین و سرعت پردازش روانه ی بازار می شوند .

اما یکی دیگر از مشکلات گوشی های هوشمند استفاده ی بیش از حد باتری در حالت LTE می باشد .

با ما باشید تا اسنپدراگون 845 را برای شما به نقد و بررسی بگذاریم .


اسنپدراگون 845 واقعا سریع تر است


نسبت به نسل قبلی اسنپدراگون ، اسنپدراگون 845 تغیرات زیادی داشته است . از جمله این تغیرات میتوان به اتصال بهتر ، مصرف کمتر و سرعت بیشتر اشاره کرد .

کوالکام می گوید پردازنده گرافیکی آدرنو ۶۳۰ نسبت به قبل ۳۰ درصد گرافیک بهتری را به نمایش می گذارد در حالی که ۳۰ درصد مصرف کمتری دارد و بازده نمایشگر ۲.۵ برابر سریع تر خواهد بود. همچنین از ۶ درجه آزادی پشتیبانی کرده و در اپلیکیشن های واقعیت مجازی می تواند تمام فضای بسته اطراف را بهره برداری کند.

اسنپدراگون 845 در حال تغیر عملکرد نیست و رقابتی سرسخت با پردازنده ی تک هسته ای A11 اپل دارد . اما کاربران اندروید دلیلی برای گله از این پردازنده در سال 2018 نخواهند داشت .

پیشرفتی قابل توجه در دوربین رخ داده است


این روز ها داشتن بهترین سنسور دوربین با بیشترین سطح وضوح برای گوشی ها کافی نیست . زیراکه گوشی ها از نظر اندازه محدود شده اند ؛ بنابراین نرم افزارها و خطوط سیلیکونی که از آن ها عبور می کنند باید عملکرد فوق العاده ای از خود نشان دهند تا توانایی رقابت داشته باشند . برای نمونه ، Pixel 2 دارای سخت افزاری معتبر و ایده آل می باشد اما این کافی نیست و از همین جهت است که گوگل مجموعه ای از عملیات را در پشت صفحه و به صورت نرم افزاری انجام می دهد .


Qualcomm نقش مهمی در فرآیند عکس برداری بازی می کند و هر عکسی که توسط گوشی های اسنپدراگونی گرفته می شود ، از طریق DSP شش کاناله و ISP Spectra مورد پردازش قرار می گیرد .

و همین موجب شده است تا عکس هایی که با اسنپدراگون 845 گرفته میشوند از نظر کیفیت در سطح ایداه آل باشند .

دوربین ها در سال 2018 بهبود خواهند یافت و این برای عکاسان چیزی بیشتر از یک بهبود خواهد بود .

سرعت سلولی انعطاف پذیر


سرعت اسنپدراگون 845 بهبودی 20 درصدی نسبت به اسنپدراگون 835 داشته است . اگر اهل دنیای فناوری باشید حتما از عملکرد فوق العاده ی اسنپدراگون 835 اطلاع دارید و می دانید که 20 درصد افزایش سرعت نسبت به 835 چه معنایی می دهد .

سازندگان این پردازنده تنها خود را به گوشی های اندرویدی محدود نکرده اند و خبر استفاده از این پردازنده در لپ تاپ ها و نصب ویندوز 10 بر روی آن را داده اند .

این پردازنده از دو بخش 4 هسته ای که یکی توان پردازشی 2.8 گیگاهرتز و دیگری توان پردازشی 1.8 گیگاهرتزی دارد ، بهره می برد.

هدست بدون سیم 


اسنپدراگون 845 یک قطعه را به ستون بلوتوث 5 اضافه می کند که به برنامه های موسیقی این اجازه را می دهد تا به صورت جداگانه با هدفون های کاملا بی سیم ارتباط برقرار کنند .

کوالکام ادعا کرده است که با استفاده از این قابلیت مصرف باتری تا 50 درصد کاهش می یابد.


اندروید

کوالکام

اسنپدراگون

اسنپدراگون 845

پردازنده

Android